• Koszyk jest pusty :(
Szukaj:
obrączki

Na co zwrócić uwagę kupując obrączki – część 1

W życiu jak w tańcu – każdy krok ma znaczenie. Podobnie jest w sytuacji kiedy u progu nowego życia zadajecie sobie pytania: jakie obrączki wybrać? Jakie obrączki są modne? Oraz jakie obrączki są najwygodniejsze?

Obrączki ślubne to niesamowity symbol Waszej miłości, który zostanie z Wami na lata. Co jest ważne przy wyborze tej nietypowej biżuterii? Najważniejsze kwestie przybliżamy w pierwszej części naszego artykułu.

Para obrączek to jeden z pierwszych ważnych wyborów dla pary, która niebawem ma stanąć na ślubnym kobiercu. Nie jest to zwykła biżuteria, która będzie zakładana na wielkie wyjścia. To trwały symbol Waszego przyrzeczenia, który zostanie z Wami do końca. Powinny przypominać Wam o miłości, o najbliższej osobie i tym wyjątkowym dniu, w którym oboje postanowiliście stworzyć wspólną drogę.

 

Poza naturalną funkcją estetyczną obrączki powinny charakteryzować się:

  • Trwałością – nie powinny się zbyt szybko ścierać i niszczyć
  • Wygodą – powinny być dobrane indywidualnie do Was
  • Praktyką w użytkowaniu – przyjmując założenie, że będziecie je nosić cały czas, nie powinny przeszkadzać w codziennym życiu

 

Gdy nadchodzi czas na wybór ślubnych obrączek przychodzi również czas kompromisu między estetyką a ich praktycznością. Chociażby z tego jednego powodu proces decyzyjny w kwestii obrączek nie jest prosty i wymaga sporej wiedzy.

 


Rodzaj metalu

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele opcji jednak nieustannie prym w  trendach wiedzie złoto, srebro, platyna oraz pallad. Pierwszą rzeczą jaką kierujemy się przy wyborze metalu z jakiego nasze obrączki będą wykonane to gust. Nie każdy jest entuzjastą złotych krążków, jak również nie każdemu podoba się srebrne wykończenie. W ofercie naszego sklepu (link do obrączek) znajdziecie szeroką gamę możliwości.

Złoto w czystej postaci jest metalem dość miękkim i poddanym na wszelkie mechaniczne ingerencje. Najczęściej wykorzystuje się złoto w próbach 585, 333, 375 oraz o wyższych składach np 750. W zależności od tego na jakiej próby złoto zdecydujemy się tym bardziej będzie ono różniło się w swojej trwałości, Złoto występuje w kolorze żółtym, czerwonym i białym, co też często wpływa na decyzję przy wyborze obrączek na Dzień Ślubu.

Srebro to wdzięczny metal o eleganckiej i stylowej białej barwie, niemniej jednak odrobinę mniej trwałym niż złoto i jednocześnie miększym. Obrączki wykonane ze srebra to zdecydowana nonszalancja – szczególnie jeśli dodamy na nich kamienie szlachetne. Obrączki ze srebra są najczęściej wykonywane w próbie 925.

Innym metalem szlachetnym z którego możliwe jest wykonanie obrączek ślubnych jest platyna. W czystej postaci platyna ma zabarwienie zbliżone do srebra. Jest najdroższym z metali szlachetnych, ale jednocześnie najcenniejszym. Najbardziej popularną próbą stosowaną w obrączkach wykonanych z platyny jest próba 950 oraz 600. W przypadku kosztu obrączek wykonanych z platyny należy spodziewać się ceny wyższej niż przy obrączkach wykonanych ze złota z uwagi na wagę materiału.

Jeśli zależy Wam na obrączkach w kolorze szaro białym to najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie wykonanie ich z palladu. Jego wygląd jest identyczny jak w przypadku białego złota palladowego, ale jednocześnie jest to materiał lżejszy. Obrączki wykonane z palladu będą zdecydowanie najtwardsze.

 

Nie tylko rozmiar ma znaczenie

Przy wyborze obrączek ślubnych bardzo istotna jest również ich waga. W końcu powinny posłużyć Wam w codziennym użytkowaniu, stąd ta elegancka biżuteria nie może być zbyt ciężka. Waga ma również istotny wpływ na trwałość. Waga ma również znaczenie przy wyborze wzoru. Niektóre wzory są cieńsze lub grubsze, dlatego warto rozważyć to na samym początku. Jeżeli zdecydujecie się na delikatne obrączki i w dalszej perspektywie czasu chcielibyście korygować ich rozmiary to warto jednak rozważyć masywniejsze i te o wyższej wadze.

 

Mamy nadzieję, że chociaż trochę rozwialiśmy Wasze wątpliwości co do wyboru obrączek. Już niebawem przeprowadzimy Was przez temat profilu obrączek, szerokości oraz wyboru rozmiaru.