• Koszyk jest pusty :(
Szukaj:

Wybór obrączek ślubnych

Wybór obrączek ślubnych w Rubicello

W Rubicello doskonale wiemy, że wybór ślubnych obrączek to niełatwa decyzja. Narzeczeni, którzy wybierają nasze produkty mają świadomość, że to element, który zostanie z nimi do końca życia, ale jednocześnie wiedzą, że obrączki powinny być praktyczne i wygodne w noszeniu. Obrączki ślubne, które powstają w naszych pracowniach to doskonały wybór zarówno dla miłośników nowoczesnych trendów w jubilerstwie, jak i entuzjastów klasycznych wzorów. W poniższym poradniku podpowiadamy jak dobrze wybrać obrączki ślubne aby służyły nam na długie lata.

1. Czym należy się kierować przy wyborze obrączek?

Pamiętajmy, że obrączki są przede wszystkim pamiątką ślubu, która zostaje z nami na całe życie. Obrączki ślubne muszą być solidne i ponadczasowe. Powinny być wygodne w noszeniu i nie przeszkadzać w codziennym użytkowaniu,

2. Czy matowe obrączki będą się ścierać/matowić?

Pamiętaj, że matowe obrączki z czasem się ścierają i zmieniają się w bardziej błyszczące. Działa to również w drugą stronę: polerowane – delikatnie z czasem matowieją. Jest to naturalny proces i dzieje się tak na skutek użytkowania obrączek. W takiej sytuacji co jakiś czas można oddać obrączki do odświeżenia, czyli wypolerowania lub ponownego nałożenia matu.

3. Dlaczego białe złoto nie jest białe?

Musisz wiedzieć, że barwa naturalnego białego złota jest w rzeczywistości lekko słomkowa. Aby produkty z naturalnego białego złota wyglądały na bielsze, pokrywa się je cieniutką warstwą metalu szlachetnego – rodu (metal z grupy platynowców, droższy od złota).

4. Jaka szerokość obrączek jest najpopularniejsza? Czym jest soczewka w obrączkach i po co ona
jest?

Częstą praktyką jest wybór szerokości obrączek na poziomie 4 lub 5 mm, jednak w naszej ofercie mamy wzory od 3mm do 9mm. Preferencje co do szerokości obrączek to jednak sprawa mocno indywidualna, ale również wizualna. Niejednokrotnie zdarza się, że kobieta wybiera węższą obrączkę niż mężczyzna ze względu na dopasowanie do wielkości dłoni Soczewka w obrączce to wyoblenie jej wnętrza – obrączka jest półokrągła w środku. Taki kształt znacznie wpływa na komfort noszenia przez to, że mniejsza część obrączki styka się ze skórą. W przypadku obrączek z soczewką zdecydowanie łatwiej jest je założyć i zdjąć szczególnie osobom z łatwo puchnącymi palcami.

5. Czy możliwe jest zamówienie dwóch zupełnie różnych obrączek? Czy możliwe jest samodzielne
zaprojektowanie obrączek?

Jeśli Waszą decyzją jest posiadanie dwóch różnych obrączek to oczywiście w Rubicello dajemy taką możliwość. Zależy nam również na tym aby spełniać najwyższe wymagania naszych klientów, w związku z tym jesteśmy również otwarci na indywidualne projekty obrączek ślubnych.

6. Czy na obrączkach można wykonać grawer? Czy mogę wygrawerować coś innego niż np. datę ślubu?

Na większości modelów obrączek Rubicello z chęcią wykonamy dowolny tekst w postaci graweru. Maksymalna długość to około 25 znaków. Możliwe jest również wygrawerowane prostych znaków, typu serduszko czy znak nieskończoności.

7. Czy wzór, który jest wykonany, np. w żółtym kolorze złota możemy zamówić w białym kolorze?

Tak jest to możliwe. W większości modeli można dowolnie zmieniać kolory złota. Istnieje również możliwość zmiany matowania, polerowania, zakucia dodatkowych kamieni lub zamówienia obrączki bez kamieni. Jeśli planujesz dokonać zakupu przez nasz sklep internetowy https://jubiler-rubicello.pl skontaktuj się z nami przed złożeniem zamówienia.

8. Kiedy najlepiej mierzyć rozmiar obrączek?

Rozmiar palca może ulec zmianie ze względu na temperaturę, porę dnia czy aktywność fizyczną. Zalecamy dokonać pomiaru kilka razy, najlepiej w różnych porach dnia, aby wypracować średni rozmiar.

9. Ile czasu przed ślubem należy zamówić/kupić obrączki? Jaki jest czas oczekiwania na obrączki?

Czas oczekiwania na przygotowanie obrączek wynosi 4 tygodnie. Możliwe jest wykonanie obrączek w trybie express, który trwa 7dni roboczych, za dodatkową opłatą usługi która wynosi 100zł.