• Koszyk jest pusty :(
Szukaj:

Określ rozmiar pierścionka

Wybór konkretnego modelu, rodzaj kruszca, dobór kamieni i rozmiar – czy to wystarczy aby wybrać idealny pierścionek? Z doświadczenia wiemy, że ta niby z pozoru prozaiczna rzecz niejednokrotnie stanowi wyzwanie. W tym poradniku zdradzamy Ci nasze metody jak skutecznie określić rozmiar pierścionka.  

Kupno pierścionka łączy w sobie kilka kwestii, nad którymi warto się zastanowić. Pierwszą z nich jest wybór konkretnego modelu. Dostępność wielu wzorów pierścionków przez niektórych bywa uznawana za problematyczną, jednak my w Rubicello, wierzymy że im więcej możliwości tym lepiej. Często sama decyzja o tym jaki pierścionek kupić może być niełatwa z uwagi na potrzebę określenia rozmiaru. Tym bardziej jeśli pierścionek ma być kupiony w tajemnicy np. z myślą o oświadczynach, nasi Klienci muszą wykazać się nie lada sprytem aby w tej sytuacji nie zdradzić swoich zamiarów przed ukochaną osobą. Sprawa jest zdecydowanie prostsza jeśli pierścionek, który kupujemy jest dla nas – wówczas nadal potrzebujemy wskazać rozmiar, ale możemy posłużyć się jubilerską miarką dostępną w salonach lub skorzystać z poniższych podpowiedzi.  

Jak skutecznie określić rozmiar pierścionka? 

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór porad, dzięki którym posiadając inny, odpowiedni pierścionek z łatwością sprawdzisz jego rozmiar.

 1. Przyjdź z biżuterią do salonu Rubicello
  Jeśli jesteś w posiadaniu innego pierścionka, o którym wiesz, że pasuje pod względem rozmiaru Tobie (jeśli kupujesz go dla siebie) lub osobie, której zamierzasz go podarować, udaj się do jubilera i poproś aby został zmierzony na tak zwanym trzpieniu jubilerskim. Oprócz informacji o rozmiarze poproś naszego ekspedienta o informację jaka jest średnica wewnętrzna. Ta wiedza przyda Ci się, jeśli zdecydujesz się na zakupy internetowe w naszym skepie internetowym https://jubiler-rubicello.pl/. Jeśli jednak nie posiadasz pierścionka, z którego możesz odczytać miarę, wówczas wypróbuj pierścionki dostępne w salonie i na tej podstawie określ rozmiar.
 2. Zmierz średnicę wewnętrzną pierścionka przy pomocy linijki
  Ta bardzo prosta metoda będzie skuteczna pod warunkiem, że pierścionek, który mierzysz będzie miał idealnie okrągły kształt. To co musisz zrobić to zmierzyć pierścionek w jego najszerszym punkcie wewnętrznej średnicy. By wyeliminować ryzyko błędu postaraj się porównać wartości mierząc go z przynajmniej dwóch perspektyw.
 3. Użyj suwmiarki do sprawdzenia rozmiaru
  Dzięki takiemu narzędziu będziesz w stanie określić bardzo precyzyjnie wewnętrzną średnicę pierścionka. Tutaj również bardzo ważne jest to aby pierścionek, który mierzysz miał idealnie okrągły kształt. Pomiaru dokonać z przynajmniej dwóch perspektyw w jego najszerszym punkcie. Pomimo, że ludzkie dłonie wydają się być podobne to często zdarza się, że serdeczny palec prawej ręki – czyli ten, na którym nosi się pierścionek zaręczynowy – różni się obwodem od serdecznego palca u ręki lewej. Pamiętaj zatem, aby mierząc rozmiar pierścionka, jako przykład mieć ten noszony na właściwym palcu u konkretnej ręki. 
 4. Aby określić rozmiar użyj nitki
  Jeśli nie posiadasz pierścionka na wzór skorzystaj z nitki lub cienkiej tasiemki. Delikatnie owijając ją wokół palca w jego najszerszym punkcie (przy kostce), zaznacz miejsce przecięcia i zmierz powstałą długość. Następnie musisz  z obwodu wyliczyć średnicę – mamy nadzieję, że ta mała dawka matematyki Cię nie przerazi, bo jest to dziecinnie proste. Wystarczy, że wartość, którą odmierzył na nitce lub tasiemce podzielisz przez 3,14. Tym sposobem otrzymasz średnicę pierścionka. Aby na tej podstawie określić jego konkretny rozmiar skorzystaj z naszej tabeli.
Rozmiar pierścionkaObwódŚrednica
Rozmiar 646 mm14,5 mm
Rozmiar 747 mm14,8 mm
Rozmiar 848 mm15,2 mm
Rozmiar 949 mm15,5 mm
Rozmiar 1050 mm15,8 mm
Rozmiar 1151 mm16,2 mm
Rozmiar 1252 mm16,5 mm
Rozmiar 1353 mm16,8 mm
Rozmiar 1454 mm17,2 mm
Rozmiar 1555 mm17,5 mm
Rozmiar 1656 mm17,8 mm
Rozmiar 1757 mm18,2 mm
Rozmiar 1758 mm18,5 mm
Rozmiar 1959 mm18,8 mm
Rozmiar 2060 mm19,2 mm
Rozmiar 2161 mm19,5 mm
Rozmiar 2262 mm19,8 mm
Rozmiar 2363 mm20,2 mm
Rozmiar 2464 mm20,5 mm
Rozmiar 2565 mm20,8 mm
Rozmiar 2666 mm21,2 mm
Rozmiar 2767 mm21,5 mm
Rozmiar 2868 mm21,8 mm
Rozmiar 2969 mm22,2 mm
Rozmiar 3070 mm22,5 mm
Rozmiar 3171 mm22,8 mm
Rozmiar 3272 mm23,2 mm
Rozmiar 3373 mm23,5 mm
Rozmiar 3474 mm23,8 mm
Rozmiar 3575 mm24,2 mm
  

Mamy nadzieję, że powyższe rady okażę się dla Ciebie przydatne i dzięki nim z łatwością poznasz rozmiar pierścionka. Poniżej zebraliśmy dla Ciebie jeszcze kilka dodatkowych aspektów, które warto mieć na uwadze wybierając pierścionek. 

 • Pamiętaj, że każdy palec ma inny rozmiar, a co za tym idzie obwód i średnicę. Mimo tego, że ludzkie dłonie wydają się identyczne to w rzeczywistości palce prawej ręki różnią się rozmiarem od palców ręki lewej.
 • To normalne, że palce zmieniają swój rozmiar w ciągu dnia. Ma na to wpływ przede wszystkim temperatura, ale także aktywność fizyczna, wykonywana praca lub zwyczajnie stan zdrowia. Zmiana rozmiaru palca może sięgać nawet dwóch rozmiarów pierścionka. Jeśli wybierasz pierścionek w salonie warto wspomnieć o tym specjalistom Rubicello.
 • Mierząc średnicę wewnętrzną pierścionka zwróć uwagę czy ma idealnie okrągły kształt.
 • Mierząc obwód nitką lub tasiemką weź pod uwagę szerokość kostki. Najlepiej gdy pierścionek lub obrączka przechodzą przez staw (kostkę) z lekkim oporem.
 • Jeśli wartość Twojego pomiaru wypada pomiędzy dwoma rozmiarami, wówczas wybierz najbliższy mniejszy rozmiar.
 • Warto dokonywać pomiarów zarówno rano jak i wieczorem. Dzięki temu możesz poobserwować dłonie w ich najbardziej naturalnej formie.
 • Jeśli wybierasz pierścionek i wzorujesz się na jakimś innym to zwróć uwagę czy planujesz zakup pierścionka na ten sam palec, na którym noszony jest wzorcowy model. 
 • Jeśli kupujesz obrączki warto zdecydować się na obrączkę, która jest delikatnie luźna lub obrączkę o rozmiar większą.

Pamiętaj nasi specjaliści w Rubicello są po to aby Cię wesprzeć. Jeśli masz pytania lub wątpliwości koniecznie skontaktuj się z nami – z chęcią pomożemy Ci nie tylko w doborze rozmiaru, ale także w innych jubilerskich pytaniach. Masz obawę, że Twój pomiar może nie być trafiony i zamówiony pierścionek nie będzie doby? Nie martw się – po zakupie możemy wykonać korektę rozmiaru pierścionka. Szczegóły korekty pierścionka przeczytasz w tym miejscu.