• Koszyk jest pusty :(
Szukaj:
obrączki

Na co zwrócić uwagę kupując obrączki- część 2

Wybór ślubnej biżuterii jaką niewątpliwie są obrączki ślubne, to zdecydowanie nie lada wyzwanie.

Z jednej strony wydaje się to zadanie proste, ale gdy stoimy przy sklepowej ladzie i widzimy setki eleganckich modeli obrączek, to decyzja nie jest taka prosta. Dziś, w kolejnej części artykułu, podpowiadamy na co zwracać uwagę gdy wybieramy obrączki ślubne.

W pierwszej części tekstu opowiedzieliśmy Wam o podstawowych kwestiach związanych z wyborem obrączek ślubnych. Z jakich metali tworzone są obrączki, oraz dlaczego ważna jest wygoda obrączek – na te pytania znajdziecie odpowiedzi w pierwszej części tekstu.

Patrząc na parę złotych obrączek, na pierwszy rzut oka nie widać żadnych skomplikowanych elementów. Warto jednak znać podstawowe terminy związane z tym rodzajem ślubnej biżuterii. Dziś spojrzymy na obrączki dla młodej pary od strony bardziej technicznej.

Profil jaki jest każdy widzi

W terminologii jubilerskiej funkcjonuje określenie profilu obrączek. W tej przestrzeni możemy wyróżnić 4 podstawowe, najczęściej występujące profile:

  • Zaokrąglony
  • Wklęsły
  • Płaski
  • Płaski fazowany

Każdy z nich delikatnie aczkolwiek zauważalnie dla oka różni się od siebie. Bez względu na to jaki profil obrączek wybierzecie na swój ślub, bardzo ważne jest właściwe wyprofilowanie krawędzi wewnętrznych. Chodzi o kąt ich ścięcia. Zbyt ostry będzie powodował rany na palcach przy najdrobniejszym ruchu. Odpowiednio wyprofilowana krawędź zapewni również komfort przy codziennym użytkowaniu, a także pozwoli na wygodne ubieranie oraz ściąganie pierścionka. Jeśli zadajecie sobie pytanie jak wybrać dobre obrączki to pamiętajcie, że warto przed dokonaniem zakupu doradzić się sprzedawcy do co profilu oraz właściwego ścięcia krawędzi obrączek.

Czy obrączki muszą być szerokie?

Szerokość obrączek to w głównej mierze kwestia gustu. Jak wiadomo, nie każdy lubi szerokie pierścionki, tak jak nie każdy dobrze poczuje się z cienką obrączką na serdecznym palcu. Dostępne szerokości obrączek zaczynają się od około 3 mm, a górna granica szerokości obrączek oscyluje w okolicy 10 mm. Oczywiście szerokość obrączek ma znaczenie jeśli idzie o płeć przyszłego właściciela. Obrączki męskie mogą być minimalnie szersze w porównaniu do obrączki damskiej. Pamiętajcie, że przy wyborze szerokich obrączek ich codzienne noszenie jest odrobine mniej komfortowe niż w przypadku cieńszych. Wymagają one precyzyjnie dobranych rozmiarów. Często tego rodzaju biżuteria ślubna jest droższa o identycznej w standardowych szerokościach.

 

Porozmawiajmy o rozmiarach

Jaki rozmiar obrączki wybrać – to chyba jedno z trudniejszych pytań jakie zadają sobie przyszli małżonkowie stojąc przed wyborem obrączek na wyjątkowy dzień ślubu. Dobór odpowiedniego rozmiaru to niejednokrotnie kluczowa sprawa i zdecydowanie idzie w parze z wyglądem pierścionków.

Jako specjaliści w tworzeniu ślubnej biżuterii zebraliśmy dla Was kilka uniwersalnych zasad, dzięki którym wybór obrączek będzie łatwiejszy.

Obrączka NIE POWINNA:

– uwierać przy codziennym noszeniu

– sprawiać problemu przy zakładaniu i zdejmowaniu

– uwierać i spadać

Obrączka POWINNA:

– przechodzić z niewielkim oporem przez staw palca serdecznego i swobodnie utrzymywać się u jego nasady

– być nieco ciaśniejsza jeśli mierzysz ją latem – pamiętaj: podczas wyższych temperatur dłonie bardziej puchną. Pomiaru najlepiej dokonywać jeśli temperatura waha się między 10 a 20 stopni Celsjusza. Pomiary najlepiej wykonywać przed wysiłkiem fizycznym, który też może wpływać na obwód palców.

– z biegiem czasu przejść korektę rozmiaru – jest o nieuniknione z uwagi na zmiany jakie zachodzą w naszym ciele. Również jeśli obrączka jest mierzona w czasie ciąży.