• Koszyk jest pusty :(
Szukaj:
zaręczyny

Kamienie szlachetne w pierścionkach zaręczynowych – jaką skrywają symbolikę?

Diamenty to najlepszy przyjaciel kobiety – gdy Marlin Monroe śpiewała te słowa, zdecydowanie znała się na rzeczy. Jednak eksperci w salonach Rubicello wiedzę znacznie więcej. Jak wybrać odpowiedni pierścionek z kamieniem szlachetnym? Podpowiadamy w naszym artykule.

Gdy stoicie przed wyborem zaręczynowego pierścionka z okazałym kamieniem, warto wiedzieć czym charakteryzuje się każdy z możliwych rodzajów. Decydując się na pierścionek zaręczynowy najczęściej patrzymy na kształt, wielkość oraz kolor. Często jednak zdarza się, że spore znaczenie ma również symbolika zaklęta w drogocennych kamieniach.

Tanzanit –ten kamień to swoisty symbol nieskazitelnej elegancji. Mówi się, że kamień ten oddziałuje na nasze samopoczucie, wspiera psychikę oraz pracę serca. Motywuje nasze ciało do produkcji energii, radości, a niekiedy odpycha zmartwienia. Można w tę symbolikę wierzyć lub też nie, niemniej jednak niezwykłe piękno tanzanitu zachwyca od pokoleń entuzjastów klasycznej, nonszalanckiej biżuterii. Jest to niezwykle rzadki kamień, występujący rzadziej niż popularny diament.


Szmaragd –kamień szczególnie ceniony w starożytnym Egipcie, Arabii oraz Persji. To symbol harmonii, szczęścia, wiary i nadziei.Jego zielony odcień działa uspokajająco wycisza oraz wzmacnia. Pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem cieszą się w obecnym sezonie niezwykłą popularnością.

Rubin – pierścionki z rubinem to biżuteria zaopatrzona w symbol pomyślności, szczęścia i odwagi. Swoją intensywną barwą symbolizuje również gorące uczucia – miłość, a także młodość. Prawdziwym białym krukiem w rodzinie rubinów jest kryształ o barwie czerwonej z delikatnym niebieskim odcieniem tzw. „czerwień krwi gołębiej”. Rubin stanowi symbol namiętnej miłości i rozkoszy. Młodych małżonków ma chronić od przeciwności i niesprzyjających wiatrów.

Diament– to jednej z najbardziej rozpoznawanych kamieni szlachetnych dostępnych na rynku jubilerskim. w swej symbolice skrywa element siły, światła, czystości. To niekwestionowany król kamieni szlachetnych. Uznawany za kamień święty. Diament cechuje niezwykła twardość, a dzięki temu mówi się, że pierścionki z brylantem mają gwarantować trwałość związku.


Mamy nadzieję, że uzupełniliśmy Waszą wiedzę na temat kamieni szlachetnych. Wierzymy, że wybór pierścionka zaręczynowego z kamieniem szlachetnym będzie teraz o wiele prostszy.